Czy Słowacja może stać się doskonałym miejscem na urlop? Tutejsze uzdrowiska i letniska z pewnością mogą okazać się atrakcyjnym celem wakacyjnej podróży, a wiele z nich już dawno zdobyło uznanie w oczach polskich turystów. Jedną z popularniejszych miejscowości wypoczynkowych w tym kraju jest Beszeniowa – chętnie odwiedzane letnisko, na terenie którego nie brak wspaniałych atrakcji.

Beszeniowa – najważniejsze informacje o okolicy

Noclegi można tu znaleźć bez problemów, a na turystów czekają nie tylko hotele i pensjonaty, ale i znacznie tańsze schroniska turystyczne. To dzięki nim można korzystać z pobliskich atrakcji. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Beszeniowa to jedna z najważniejszych miejscowości na terenie Liptowa oraz wyjątkowo modne kąpielisko. Tutejsze baseny termalne są jedną z największych atrakcji w tej części Słowacji, a na ich terenie można miło spędzić czas o każdej porze roku. Nie brak tu również atrakcji krajoznawczych i ciekawych zabytków. Beszeniowa już dawno zajęła ważne miejsce w ofercie niejednego biura podróży, które organizuje wycieczki objazdowe po tej niezwykłej części Słowacji. Samo letnisko może się pochwalić pięknymi obiektami, obok których trudno przejść obojętnie. Cennym zabytkiem jest tutejszy kasztel, będący ciekawym połączeniem stylu renesansowego i barokowego. Wzniesiony w XVII wieku jest celem niemal każdej wycieczki zaglądającej w te strony.

Beszeniowa – ciekawostki

Wiele ciekawostek czeka na turystów w pobliżu tego letniska. Góry Choczańskie mogą okazać się idealnym terenem dla miłośników pieszych wędrówek, a ich piękne doliny i wąwozy z pewnością dostarczą wieli niezwykłych wrażeń. Z pobliskich miejscowości z pewnością ciekawą przygodą stanie się wizyta w Liptowskim Michale, którego największą atrakcją jest gotycki kościółek z początków XIV wieku. Godnym polecenia miejscem jest też Rużomberk – miejsce narodzin słowackiej myśli narodowej oraz stolica Liptowa. Z pewnością warto zwiedzić tutejsze Muzeum Liptowskie oraz kościół św. Andrzeja z XVI wieku. Nie można też pominąć tak pięknej wsi, jaką jest Wilkoliniec.

Ta wieś, choć w dalszym ciągu zamieszkiwana, bardziej przypomina skansen niż miejsce zamieszkania współczesnego człowieka. Efekt? Jest ona jednym z najcenniejszych rezerwatów architektury ludowej, jakim może się poszczycić Słowacja. Drewniane domy oraz okazała drewniana dzwonnica z XVIII wieku są tu najwspanialszymi atrakcjami i sprawiają, że ta niewielka osada robi ogromne wrażenie na zwiedzających ją turystach.