Zachęcamy do sprawdzenia ciekawostek o Wielkiej Brytanii.

Czy wiedziałeś, że najdłuższa nazwa w Europie należy do walijskiego miasta?

Chociaż większość znaków drogowych w Walii jest dwujęzyczna (napisana zarówno w języku walijskim, jak i angielskim), niektóre z trudniejszych nazw mogą być dla turystów mylące.

Jedną z najdłuższych nazw miast na świecie jest Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwlllllandysiliogogogoch, ale nie martw się — większość ludzi skraca ją do bardziej przystępnego Llanfairpwll.

Stonehenge starsze od piramid!

Piramidy w Gizie są często uważane za jedne z najstarszych budowli na świecie. Tak, ale w Wielkiej Brytanii istnieją jeszcze starsze budynki. Uważa się, że Stonehenge, jedno z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Anglii, zostało zbudowane około 3000 lat p.n.e., co czyni je starszym niż egipskie piramidy.

Król może złożyć ci życzenia urodzinowe!

Być może słyszeliście, że celebranci setnych urodzin otrzymują telegram od brytyjskiego monarchy. To naprawdę spersonalizowana karta w dzisiejszych czasach, i co ciekawe, otrzymać taką można nie tylko na swoje setne urodziny. W rzeczywistości możesz ubiegać się o taką zarówno na swoje 105 urodziny, jak i w każdym kolejnym roku.

Brytyjczycy są wielkimi miłośnikami herbaty

To jeden ze stereotypów, który znajduje swoje uzasadnienie w rzeczywistości. Powszechnym faktem jest to, że w Wielkiej Brytanii spożywa się duże ilości herbaty. Każdego dnia Brytyjczycy wypijają ponad 100 milionów filiżanek herbaty, czyli prawie 36 miliardów filiżanek rocznie. Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości innych krajów, 98% pijących herbatę w Wielkiej Brytanii do swojego napoju dodaje mleko.

Król nie ma paszportu

O dziwo, mimo że król Karol III rutynowo wyjeżdża za granicę z oficjalnych powodów, nie musi posiadać brytyjskiego paszportu. Wynika to z faktu, że brytyjskie paszporty są wydawane na imię króla.

źródło: https://www.wyskocz.pl/