Wiele osób uważa, że jesień to najlepszy moment na urlopowy wyjazd. Mniej ludzi, niższe ceny, spokój i cisza to tylko niektóre zalety kurortów po sezonie.

Nadmorskie miejscowości są o tej porze roku szczególnie atrakcyjne. Jednym z ładniejszych miejsc nad polskim wybrzeżu jest Karwia.

Karwia – najważniejsze informacje

Ta niewielka nadmorska miejscowość położona jest w województwie pomorskim, w powiecie Puckim, we wschodniej części Wybrzeża Słowińskiego. Zlokalizowana jest w odległości około 6 km od Jastrzębiej Góry.

Cechuje się malowniczą i szeroką plażą oddzieloną od lokalnych zabudowań sosnowym lasem. Latem funkcjonują tu dwa strzeżone kąpieliska. Miejscowość posiada bogatą i zróżnicowaną bazę noclegową. Najłatwiej dojedziemy do niej własnym samochodem.

Jakie atrakcje turystyczne ma do zaoferowania Karwia?

Jedną z największych atrakcji w Karwi jest szeroka, piaszczysta plaża, idealna na spacery. Jesienne przechadzki nad morzem są szczególnie korzystne dla zdrowia, ponieważ o tej porze roku w nadmorskim powietrzu jest najwięcej jodu.

Kolejną zaletą Karwi jest sosnowy las, porastający nadmorskie wydmy. W borze pachnącym żywicą utworzony został szlak turystyczny, który zachęca do pieszych wycieczek. Ciekawą atrakcją jest również fontanna w centrum miasta. Ma ona formę granitowej, obracającej się kul ziemskiej, która nocą jest pięknie podświetlona.

Karwia – atrakcje w okolicy:

  • Latarnia morska w Rozewiu
  • Lisi Jar w Jastrzębiej Górze
  • Władysławowo
  • Ujście Piaśnicy
  • Plaża Dębki

Karwia jest miejscowością piękną o każdej porze roku. Jednak jesienią przyjazd tutaj może być szczególnie atrakcyjny ze względu na rozległe tereny spacerowe oraz warte odwiedzenia miejsca w najbliższej okolicy.

Więcej o Karwii przeczytasz w portalu regionalnym https://www.ekarwia.pl/.