Majorka to niewielka wyspa leżąca u wybrzeży Hiszpanii. Wysepka jest niezwykle popularnym miejscem spędzania wakacji, a każdego lata podróżuje na nią olbrzymia liczba turystów. Jednak oprócz plaż, klubów nocnych i drogich hoteli, Majorka oferuje podróżnym szereg interesujących atrakcji turystycznych.

W północnej części Majorki, w górach Sierra de Tramuntana znajdują się dwa niezwykle malownicze sztuczne zbiorniki wodne – Cuber i Gorg Blau. Pełnią one funkcję zbiorników wody pitnej dla Palmy – największego miasta Majorki. Nieco na południe można zobaczyć miasteczko Binissalem, słynące z winnic i najlepszego wina na Majorce. Na południe od Binissalem, a na wschód od Palmy znajdują się dwa malowniczo położone sanktuaria – Gracia i Cura. Nieopodal nich położona jest maleńka wioska Randa, składająca się z kilkunastu bardzo starych i zabytkowych budowli. Randa słynie z restauracji oferujących turystom tradycyjne potrawy z Majorki w najlepszym wydaniu. Ciekawostką jest również klasztor w Lluc, malowniczo ułożony wśród gór Sierra de Tramuntana.

W klasztorze jest przechowywana figurka Matki Bożej, będąca najczęstszym celem pielgrzymek pątników z Majorki i okolicznych wysp. Niedaleko zwiedzić można jeszcze ruiny zamku obronnego z X wieku, tzw. Castell d’Alaro. Surowe mury zamku i jego niezwykłe usytuowanie w wysokich górach Sierra de Tramuntana przyciągają wielu turystów, podróżujących na Majorkę. Niemniej fascynujący jest Castell de Bellver – bardzo dobrze zachowany, okrągły zamek z XIV w, położony w Palmie.

W największym mieście Majorki warto zwiedzić również imponującą gotycką katedrę La Seu z XIV w. Z kolei miłośnicy nietypowych krajobrazów powinni odwiedzić Sa Calobra – wioskę słynną z malutkiej plaży wciśniętej w majestatyczny wąwóz skalny. Sama Sa Calobra jest malowniczą wioską, a dojazd do niej po tzw. Nulo de la Corbata sam w sobie jest wielką atrakcję dla turystów, ze względu na niezwykłe widoki i fantazyjnie ułożoną między górami jezdnię.