Dla wielu turystów Turcja stała się idealnym miejscem na wczasy. Riwiera Turecka podbiła serca tych, którym marzy się wypoczynek na plaży, uprawianie sportów wodnych, a jednocześnie – zwiedzanie wspaniałych zabytków. Szukający takich atrakcji turyści najchętniej spędzają wczasy nad Morzem Egejskim lub nad wodami Morza Śródziemnego. Wybrzeże Czarnomorskie pozostaje nieco z tyłu, choć i tu można spędzić wspaniałe, pełne wyjątkowych przygód wczasy.

Jakimi atrakcjami może nas tu oczarować Turcja?

Wybrzeże Czarnomorskie, choć nieco mniej znane, ma wiele uroku. Ta część Turcji może się pochwalić dość kameralną jeszcze atmosferą, dzięki czemu staje się doskonałym miejscem dla tych, którzy chcą bezpiecznie spędzić w tym kraju czas z dziećmi. Warunki do rozwoju familijnej turystyki są tu bardzo dobre, a znaczna różnorodność terenu sprawia, że każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Powstają tu i nowe atrakcje turystyczne, i coraz lepiej urządzone hotele, w których turyści mogą spędzać czas w komfortowych warunkach. A jakie miejscowości w tej części Turcji już cieszą się sporą popularnością wśród gości?

Sumsum, czyli starożytne miasto Amisos, to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w tej części Turcji. Tutejszy port już w VII wieku był doskonale znany w ówczesnym świecie, miał też ogromne znaczenie dla lokalnej gospodarki. Dziś nadal można się tu nacieszyć atmosferą portowego miasta, choć czeka tu wiele innych ciekawostek. Turyści mogą tu zatem zobaczyć Nowy Meczet oraz zwiedzić Muzeum Etnograficzne.

W czasie pobytu w tej części Turcji warto również zajrzeć do miasta Trabzon. To kolejny punkt na wybrzeżu Morza Czarnego, w rejonie którego można spędzić ciekawe wczasy. Nie brak tu ciekawych zabytków dawnej architektury, w gronie których wyróżnia się Hagia Sophia – bizantyjska świątynia, która obecnie pełni rolę siedziby muzeum. W mieście tym można się również wybrać z wizytą na teren dawnej fortecy, której pozostałości stanowią kolejną cenna pamiątkę z czasów Bizancjum.

Turcja i jej wybrzeża czarnomorskie mogą się też pochwalić pięknymi plażami. To właśnie dzięki nim rybacki port Ordu stał się kolejnym punktem, w którym turyści coraz chętniej spędzają rodzinne wczasy. I tu nie można narzekać na brak spokoju, choć piękny krajobraz przyciąga coraz większe grono miłośników Turcji i jej pięknych plaż.