Ten kurort jest jednym z najbardziej popularnych miejsc, jakim kuszą Włochy spragnionych słońca i wypoczynku turystów. Wczasy w tak pięknym ośrodku, jakim jest Giulianova z pewnością na długo zapiszą się w pamięci każdego turysty.

Na czym polega wyjątkowość miasta Giulianova?

Dlaczego biura podróży tak chętnie oferują wypoczynek na jego terenie? Giulianova z pewnością zasługuje na uwagę z kilku względów. Należy to jednych z najstarszych osad w tej części wybrzeża Adriatyku, a już w III wieku p. n.e. była ważną miejscowością zarówno ze względów gospodarczych, jak i politycznych. W średniowieczu Giulianova stała się również ważnym portem oraz popularnym wśród pielgrzymujących do Ziemi Świętej przystankiem na trasie. Współczesna Giulianova ceniona jest przede wszystkim ze względu na swą atmosferę oraz naturalne warunki wypoczynkowe. Tu, w otoczeniu pięknych plaż i rybackich kutrów, każdy ma szansę spędzić pełne wrażeń wczasy nad morzem. Doskonałe zagospodarowanie sprawia, że noclegi można tu znaleźć bez problemów. Czekają i hotele, i kempingi, dzięki czemu pobyt w tym kurorcie bez większych przeszkód można dopasować do swych możliwości finansowych.

Czy warto wybrać się w podróż do Giulianova we Włoszech?

Dobra zabawa i udany wypoczynek to nie jedyne walory tego kurortu. Jak wiadomo, Włochy to kraj pełen zabytków, zatem i tu można się zetknąć z fascynującymi pamiątkami z dawnych lat. Jednym z obiektów, który z pewnością zasługuje na uwagę, jest katedra San Flaviano. Wzniesiona pod koniec XV wieku zachwyca swą renesansową formą oraz wspaniałym wyposażeniem wnętrza. W czasie wycieczki po mieście koniecznie trzeba też odwiedzić nieco starszy kościółek Santa Maria a Mare. To piękny zabytek z XIV stulecia, którego tajemnicza historia związana z zakonem Templariuszy przyciąga uwagę turystów z całego świata. Dla miłośników historii doskonałym miejscem może się okazać miejscowe muzeum archeologiczne, którego zbiory przypominają o długiej historii nadmorskiego kurortu.