Na terenie Podkarpacia nie brak wspaniałych atrakcji oraz malowniczych zakątków. Kto zechce poznać najpiękniejsze miejsca w tej części kraju, ten koniecznie powinien zaplanować wycieczki w dolinę Sanu. W jakich miejscowościach warto się zatrzymać podczas takiej wyprawy? W Lesku, które swymi atrakcjami oczaruje każdego.

Co warto zobaczyć w Lesku?

Lesko swą popularność zawdzięcza m. in. korzystnej lokalizacji i położeniu pomiędzy Sanokiem a Ustrzykami Dolnymi. Piękna okolica oraz ciekawe zabytki sprawiły, że miasto to już dawno stało się ważnym ośrodkiem turystycznym dla miłośników Podkarpacia. Dziś czekają tu na nas nie tylko wspaniałe atrakcje, ale i tanie noclegi, dzięki którym zaplanowanie dłuższej wycieczki w rejonie Leska staje się zadaniem jeszcze łatwiejszym. A co warto zobaczyć podczas pobytu w Lesku?

Jedną z największych atrakcji Leska jest zamek Kwitów cenny zabytek, którego historia sięga początków XVI stulecia. Zabytek ten przyciąga swą późnogotycką formą oraz pięknymi wnętrzami. Urządzony w wiekowych murach hotel cieszy się wielkim zainteresowaniem, zatem zamek ten zajmuje wciąż bardzo ważne miejsce na mapie Podkarpacia. Warto też zajrzeć na rynek oraz pospacerować po historycznym centrum Leska. Ponieważ rozłożyło się na wzgórzu nad Sanem, spacer taki dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń. Zabytkiem, któremu w czasie wycieczki po Leski również warto się uważniej przyjrzeć, jest kościół parafialny z XVI wieku. Lesko może też oczarować miłośników kultury żydowskiej. Dla nich cennym zabytkiem tego miasta będzie obronna synagoga, zaliczana do najcenniejszych zabytków architektury związanych z ludnością żydowską na ziemiach polskich. Dziś w jej zabytkowych murach można oglądać ciekawe wystawy, organizowane przez członków Towarzystwa Pamięci Żydów Galicyjskich. Inną pamiątką po miejscowych Żydach jest wiekowa nekropolia, na terenie której do dziś zachowało się około 2 tysięcy macew – pięknych nagrobków, które zachwycają swą formą oraz bogatą symboliką.