Chicago to jedno z najpopularniejszych miast w Stanach Zjednoczonych.

Stanowi dom dla bardzo dużej liczby Polaków oraz interesującą mieszankę klasycznej infrastruktury z nowoczesnym budownictwem.

Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Chicago

1. Millenium Park

Millenium Park stanowi część olbrzymiego Grant Park położonego w sercu miasta Chicago. Oprócz urokliwych alejek i wszechobecnej zieleni wyróżnia się kilkoma nieszablonowymi atrakcjami. Pierwszą z nich jest Fontanna Korony stanowiąca rzucającą się w oczy wariacje na temat gargulców.

Ponadto w parku znajduje się popularny Lurie Garden będący ponad 2,5 hektarowym ogrodem ,w którym można podziwiać niezliczone gatunki drzew, krzewów oraz kwiatów.

2. Art Institute of Chicago

Jest to jedne z najciekawszych muzeów w całej Ameryce Północnej. W jego zbiorach znajduje się setki tysięcy dzieł sztuki, takich jak obrazy, rzeźby, fotografie i rysunki architektoniczne. W Art Institute od Chicago można podziwiać kolekcje impresjonistycznych i postimpresjonistycznych malowideł.

Wśród nich znajdują się działa taki artystów jak Claude Monet, Georges Seurat oraz Auguste Renoir. Najnowszą część muzeum stanowi tzw. modern wing, w którym umiejscowiono zbiory sztuki nowoczesnej tworzonej pod początku XX wieku.

Więcej o ciekawych atrakcjach turystycznych przeczytasz w serwisie https://www.wyskocz.pl/.

3. Willis Tower SkyDeck

Aż do roku 1996 Willis Tower nosił miano najwyższego biurowca na całym świecie. Widok z jego górnych partii zapiera dech w piersiach. W pogodny dzień można stamtąd podziwiać całe Chicago i otaczające je obszary.

W budynku znajduje się popularna szklana skrzynia z transparentną podłogą, dzięki której turyści mogą spojrzeć bezpośrednio w dół na ulice i samochody znajdujące się pod nimi.